Vyhledávání


Prodejní doba:

zahradní centrum

KAVÁRNA

a velkoobchod :

 

Po - So    7 - 18 hodin

Ne            9 - 18 hodin

 

Motýlárium zavřeno.

 

V neděli pouze

maloobchod.

 
 

 

Naše sesterská firma :

BBCOM s.r.o. Letohrad

bbcom.cz/sortiment/hobby-substraty-florcom

BBCOM.cz

 

 

 

 

Sphere
CARTE


 


 

NAKUPUJTE  PŘÍMO   U  PĚSTITELE.

Společnost Florcenter s.r.o. byla založena 15.6.1992 sedmi společníky, vše zaměstnanci tehdejší Sempry a začala hospodařit  ve skleníkovém areálu o výměře 4,25 ha, vybudovaném ve druhé polovině 70. let minulého stoleni. Firma zahájila svou činnost v pronajatých objektech od Sempry, státního podniku v likvidaci a začala jednat o privatizaci. Největším problémem v tomto období bylo zajištěni financi na odkoupeni majetku, protože v té době banky velmi neochotně poskytovaly úvěry do zemědělství. Nakonec se to však podařilo a ve 2. polovině roku 1993 došlo v rámci veřejné soutěže k podepsáni kupní smlouvy a převodu majetku.

Sempra Olomouc byla v tehdejší době v České republice moderní zahradnicky podnik, který byl do značné míry specializován zejména na výrobu sazenic amerických karafiátů a patřil v té době ke špičce ve svém oboru v republice. Po zásadních společenských změnách v roce 1989, otevřeni trhu a tím i neomezenému dovozu květin se však zásadně změnila struktura poptávky po produktech květinářské výroby a tomu bylo třeba přizpůsobit výrobní program. Nutno také poznamenat, že celá řada tehdy velmi významných a velkých zahradnických podniků tyto změny nepřežila /např. Lotos Olomouc, Květena Opava, Rekultivace

Havířov a celá řada dalších komunálních zahradnictví/.

Vedle zásadní změny výrobního programu jsme museli velmi rychle řešit i zajištěni vlastního zdroje tepla, které jsme pro naše skleníky zpočátku vyráběli v pronajaté centrální plynové kotelně. V roce 1995 jsme vybudovali vlastní lokální plynovou kotelnu o výkonu 3,2 MW a tím minimalizovali ztráty na rozvodech a zvýšili energetickou bezpečnost.

Výrobu řezaných květin během několika málo let lehce převálcovaly dovozy kvalitních a cenově konkurenceschopných květin a s tím padla i specializace na výrobu sadby karafiátů převzata od podniku Sempra. K velkým změnám v průběhu 2 desetiletí došlo i v oblasti obchodu a odbytu našich produktů.V prvních letech jsme rozhodující část naši produkce zrealizovali prostřednictvím vlastního postupně budovaného velkoobchodu a dalších velkoobchodů v republice zabývajících se prodejem květin, částečně i exportem do Německa a na Slovensko. Postupně s nástupem řetězců, které dnes zaujímají na našem trhu rozhodující pozici v prodeji námi vyráběného sortimentu rostlin se tyto staly našimi rozhodujícími odběrateli, byť pro nás často za velmi tvrdých podmínek.

K významné změně v zajištěni odbytu vlastni produkce došlo v roce 2001 založením odbytového družstva CZ Flora, jehož jsme byli spoluiniciátorem, a které pro nás a další 4 významné producenty květin v republice zajišťuje odbyt na obchodní řetězce. CZ Flora je tak dnes největším tuzemským dodavatelem hrnkových květin do téměř všech hobby marketů ( Baumax, Hornbach, Obi , Globus, Bauhas, Tesco ).

Velmi významnou součástí obchodu je i vlastni zahradní centrum přímo v areálu firmy, kde nabízíme zákazníkům veškerý sortiment našich výpěstků, ale i široký sortiment rostlin z dovozu, okrasné a ovocné dřeviny, substráty, hnojiva, truhlíky, keramiku a další potřeby pro pěstovaní rostlin a zahradu.

Dalším výrazným milníkem v historii firmy bylo vybudováni kotelny na biomasu v letech 2006-2007, z důvodu neustale se zvyšujících cen plynu, což byla největší investice v historii firmy a činila cca 20 mil. Kč. Kotelna má výkon 2,3MW, palivem je balíkovaná obilní sláma a kryje nám spotřebu tepla asi z 80 %. Při realizaci bylo využito spolufinancováni z evropských strukturálních fondů ve výši 4,5 mil.

 

Firma má v současné době 4 společníky a zaměstnává celoročně průměrně 50 stálých pracovníků, které na jarní sezonu doplňujeme o další potřebné sezónní. S vlastní  výrobou v objemu cca 40 mil. Kč patří k největším svého druhu v republice.

 

Srpen 2016  -  Změny ve firmě

Po mnohaletém úspěšném vedení firmy Florcenter s.r.o. se ing. Popelka rozhodl firmu prodat manželům Bartošovým a odejít do zaslouženého důchodu. Ing.Krč ve firmě zůstává a nadále bude zajišťovat výrobu.

Miloslav  Bartoš je vlastníkem prosperující firmy BB Com s.r.o.  a již několik let s firmou Florcenter spolupracuje.

Co změna znamená pro naše zákazníky?

Rozhodně se bude na co těšit. Noví majitelé mimo celkovou modernizaci zahradnické výroby plánují postavit moderní zahradní centrum, zvětšit parkovací plochu a vybudovat restauraci s koutkem pro děti. Příjemné zázemí pro nákupy mohou očekávat jak maloodběratelé  tak zákazníci velkoobchodu. Sortiment zahradního centra se nemění. Naopak na zvětšené prodejní ploše najdete novinky v sortimentu a zajímavé koncepty u rostlin vypěstovaných přímo v našich sklenících.

Plánuje se taktéž rozšíření spolupráce a dalšími zahradními centry. 

Těšíme se na vaši návštěvu. Rádi se vám budeme věnovat a nabízíme profesionální poradenství.

 

.

 

AREÁL   FIRMY

 

 

 

 

PRODEJ  OKRASNÝCH  DŘEVIN

OVOCNÝCH  STROMŮ A  KEŘŮ