Vyhledávání


Prodejní doba:

zahradní centrum

KAVÁRNA

a velkoobchod :

 

Po - So    7 - 18 hodin

Ne            9 - 18 hodin

 

Motýlárium zavřeno.

 

V neděli pouze

maloobchod.

 
 

 

Naše sesterská firma :

BBCOM s.r.o. Letohrad

bbcom.cz/sortiment/hobby-substraty-florcom

BBCOM.cz

 

 

 

 

Sphere
CARTE


 


Vánoční hvězda

11.11.2011 08:05

Když se vysloví slovní spojení " vánoční hvězda " , tak téměř každý ví , o čem se mluví . Tato významná rostlina latinsky EUPHORBIA PULCHERRIMA ( Poinsettia ) zkrášluje většinu domovů a pracovišť v předvánoční i vánoční době.

Tento druh z čeledi pryžcovitých , původem z tropického Mexika a Střední Ameriky , kde roste jako 3-4 m vysoký keř , je ozdobou tropických zahrad.

Pro okrasu pěstovali Poinsettie v Mexiku již Aztékové.

Pro účely běžného prodeje byly vyšlechtěny kompaktní  odrůdy v různých velikostech  , které se liší svou barevností. Atraktivnost druhu spočívá v barevných listenech pod květenstvím. Nejrozšířenější a nejvýraznější

je barva červená , v prodeji se ovšem objevují kultivary v různých barevných odstínech ( růžová , bílá ,lososová.....)

Poinsettia je teplomilný druh vyžadující dobré osvětlení a před průvanem chráněné místo.V příliš suchém ovzduší  rostlině prospívá listy jemně zvlhčovat rosením.Je potřeba zalévat důkladně ,ale před následující zálivkou je dobré nechat substrát mírně oschnout , aniž zavadnou listy.

Využijte možnosti si Vánoční hvězdu zakoupit přímo u pěstitele , tak máte největší naději , že vám dlouho vydrží.

Naše zahradnická firma Florcenter pro vás v letošním roce vypěstovala opět pestý sortiment kultivarů  různých velikostí.

V tomto čase  již náš obchod začal s prodejem těchto rostlin.

V našich domácnostech se většinou pěstují jako jednosezonní , ale je možné ji pěstovat déle. Umíme vám poradit , jak na to , stačí navštívit naše zahradní centrum......